Wesele z poprawinami czy bez?

Organizując swoje wesele i ślub trzeba zastanowić się czy chcemy organizować poprawiny. Ta część imprezy ma swoje plusy i minusy. Dla jednych będzie to kolejny dzień świetnej zabawy, dla innych przedłużenie wesela gdy chce się już jechać do domu. To czy warto organizować zależy od odpowiedzi na kilka kwestii. Dlatego też nie zawsze warto kierować się tradycją czy też tym co inni myślą.

Argumenty za organizacją poprawin

Kolejny dzień świętowania – jest to kolejny dzień, w którym można się dobrze bawić, jednak tym razem już w swobodniejszych strojach, bardziej na luzie i bez zbędnego stresu. Pozwala to na naprawdę fajną zabawę.
Rodzina jest z daleka – jeżeli rodzina jest z bardzo daleka i specjalnie przyjechała na ślub to należy pozwolić jej spędzić z nami więcej czasu. Jeśli jednak koniecznie nie chce się organizować poprawin należy chociaż zadbać.
Ślub jest w piątek – ślub w piątek staje się coraz bardziej popularny. Dlatego też organizowanie poprawin w sobotę pozwoli na dobrą zabawę, np. w formie grilla, a później w niedzielę goście będą mogli spokojnie wrócić do domu.
Zbyt dużo jedzenia – jeżeli wiesz, że zostanie zbyt dużo jedzenia i alkoholu to warto pozwolić gościom na dobrą zabawę jeszcze jeden dzień.
Poprawiny mogą być ciekawe – jeżeli nie chcesz organizować wesela, które nie będzie tradycyjne, a jednocześnie lubisz ciekawą zabawę to warto zorganizować poprawiny

Minusy organizacji poprawin

Zmęczenie – Wesele wbrew pozorom jest bardzo męczącym przeżyciem i dlatego też jeśli jest taka możliwość to warto odpocząć w towarzystwie swojego małżonka
Koszty – Co prawda koszty poprawin są o mniejsze niż wesela to jednak mimo wszystko generuje to pewne koszty
Frekwencja – Zwykle goście również są zmęczeni, a do tego zwykle muszą wcześniej udać się na spoczynek. Niestety zwykle wzięcie urlopu na poniedziałek nie jest możliwe.

Wybór należy do ciebie

Organizacja poprawin to definitywnie sprawa indywidualna każdej pary i musi ona dokładnie przeanalizować plusy oraz minusy tego wydarzenia. Z jednej strony, jest to dodatkowa okazja do zabawy, oraz spędzenia czasu wspólnie z rodziną i gośćmi. Na weselach widuje się dalszą rodzinę, z którą nie mamy często okazji się spotykać z uwagi na chociażby miejsce zamieszkania, więc jest to idealna okazja do nadrobienia zaległości.

Patrząc na to z innej strony, są do dodatkowe, czasami niemałe koszta. Trzeba zadbać o napoje, alkohol, oraz jedzenie dla gości. Dla niektórych, może być to problematyczne i rezygnują z poprawin właśnie ze względów finansowych, który przeskoczyć się nie da, a samo wesele to i tak spory wydatek.

 

Artykuły o podobnej tematyce