Tort weselny

Kulminacyjnym momentem każdego przyjęcia weselnego jest tort. Sam tort weselny ma być symbolem dostatniego życia Młodej Pary. Nie ma więc, w tym nic dziwnego, że musi bardzo dobrze smakować, i co najważniejsze zachwycać swoim wyglądem. Jaki tort wybrać, to jedna z najważniejszych decyzji do podjęcia przed weselem. Jeśli chce się uniknąć cukierniczej porażki, przesiąkniętej sztucznymi aromatami i barwnikami, warto skorzystać z usług profesjonalisty. W ofertach firm cukierniczych znajdziemy przeróżne smakowo, pod względem wielkości, wysokości i dekoracji.

Podstawą jest dobry cukiernik

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem przy zamówieniu tortu weselnego jest skorzystanie z usług renomowanej sieci cukierni. Takie cukiernie dają gwarancje realizacji zamówienia nie tylko w kwestii dostawy tortu w odpowiednim dniu, ale przede wszystkim zadbają o upieczenie tortu ze świeżych i bardzo dobrych składników naturalnych. Aktualnie najczęściej wybieranym tortem przez Państwa Młodych są torty w stylu angielskim, składających się z dwóch warstw ułożonych bezpośrednio jedna na drugiej.

Każda warstwa może być innego smaku, jednak w tym przypadku, ważne jest bardzo doświadczenie cukiernika, ponieważ krem może być za lekki o danym smaku, i może nie utrzymać wyższej warstwy. Taki tort najczęściej zdobiony jest plastyczną masą cukrową lub marcepanową. Kolejnym rozwiązaniem są torty na stelażu. Kilka niezależnych od siebie tortów ustawionych na tacach, przyozdobionych kwiatami lub wstążkami, bardzo ciekawie prezentujące się od strony wizualnej.

Zadbaj o detale

Dzisiejsze „owoce” pracy cukierników urastają do rangi słodkich dzieł sztuki, dlatego kolory tortów weselnych, to nie tylko tradycyjna biel. To również mocne kolory takie jak: czerwień, granat, a nawet czerń. Jeżeli nadal stawia się na naturalność, to warto wybrać dekoracje kwiatową, owocową lub czekoladową, która jest nie tylko przepyszna ale i elegancka jednocześnie.

Po wyborze rodzaju tortu przychodzi czas na decyzje w sprawie smaków. Należy pamiętać, że tyle ile gości weselnych, tyle gustów smakowych i czasami nie da się zadowolić każdego. Dlatego warto wybrać takie smaki, które są najbardziej popularne i najsmaczniejsze, a najważniejsze – które zadowolą nawet tych najbardziej wymagających gości.

Artykuły o podobnej tematyce