Organizacja ślubu

Dzień ślubu to nie wątpliwie jeden z najbardziej wyczekiwanych dni życia. Każdy chciałby, żeby ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany. Dlatego planując ślub trzeba dołożyć wszelkich starań, żeby tak właśnie było. W natłoku rzeczy jakie trzeba zaplanować łatwo się pogubić, niewątpliwie pomocny będzie plan działania i krótki poradnik na co zwracać uwagę planując kolejne elementy niezbędne w dniu ślubu.

Miejsce ślubu

Nie ważne czy jest to ślub kościelny czy cywilny miejsce ślubu jest niezwykle istotne. Zazwyczaj pary wybierają parafię lub urząd zgodny z ich miejscem zamieszkania. Jeżeli miejsce to im odpowiada to jest o jak najbardziej porządku. Jednak zdarzają się różne sytuacje, gdy młodej parze coś w tych miejscach nie pasuje. W takim przypadku nie ma co się wiązać na siłę z konkretnym miejscem i poszukać takiego które będzie spełniło oczekiwania. Wybierając warto zwrócić uwagę na takie rzeczy jak np. parking dla gości czy możliwość wstawienia swoich dekoracji (w niektórych miejscach jest to zakazane).

Sala weselna

Wybór sali weselnej to jeden z trudniejszych i zarazem najbardziej kosztownych punktów przy organizacji wesela. Ważne jest, aby sala nam się podobała i jej wielkość była adekwatna do planowanej liczby gości. Zwracamy uwagę nie tylko na wystrój, ale też jej funkcjonalność (czy np.na środku parkietu nie stoi filar, jest wyznaczone miejsce dla zespołu). Jeżeli mamy zaplanowane jakieś dodatkowe atrakcje musimy sprawdzić czy będzie możliwość ich realizacji. Wszystkie te kwestie należy omówić przed podpisaniem umowy i zapłaty zaliczki. Zazwyczaj wybierając salę decydujemy się jednocześnie na konkretne jedzenia, dlatego na to również należy zwrócić uwagę.

Sprawdź nasze porady, jaką salę wybrać na swoje wesele

Zespół

Szukając zespołu trzeba zacząć od zastanowienia się czy nie znamy jakiegoś dobrego zespołu. Można poszukać po znajomych itd, lub pozostaje szukanie w internecie, Teraz nie tylko jest możliwość przesłuchania demo zamieszczonego w internecie. Jednak trzeba brać poprawkę na to, że na żywo może wszystko wyglądać inaczej. Można przejrzeć również opinie jakie są wystawione przez internautów, pamiętając, że również nie jest to do końca pewne źródło informacji.

Samochód

Samochód powinien się oczywiście podobać. Zarówno to czy będzie to najnowszy samochód luksusowy czy stawia się na klasyczne modele oraz kolor i marka to już kwestia gustu. Przede wszystkim musi być wygodny i robić wrażenie.

Zobacz czym kierować się przy wyborze samochodu na ślub

Dekoracje

To one tak na prawdę tworzą klimat wesela. Możliwości jest tak dużo, że ograniczeniem pozostaje tylko wyobraźnia i kreatywność. To o czym na pewno trzeba pamiętać to to, żeby unikać sztucznych kwiatów. W tym dniu żywe, pachnące kwiaty będą zdecydowanie bardziej odpowiednie.

Podziękowanie dla gości

Warto zastanowić się również nad jakimś drobnym upominkiem dla gości. Chodzi o symboliczny drobiazg, który sprawi, że goście poczują, że docenia się ich obecność w tym wyjątkowym dniu. Często pary decydują się po prostu na jakieś drobne słodycze np. migdały w czekoladzie, zapakowane w ozdobne pudełeczko, czasami prezenty są bardziej spersonalizowane np.zdjęcie młodej pary.

Dodatkowe atrakcje

Aby wesele pozostało w pamięci gości na dłużej można pomyśleć o jakiś dodatkowych atrakcjach, jak np. pokazy sztucznych ogni, wypuszczanie lampionów, fotobudka czy pokazy taneczne.

Artykuły o podobnej tematyce