Jaki samochód na ślub? Pomagamy w wyborze

Ślub jest jednym z najważniejszych dni naszego życia. Każdemu z nas zależy, by wypadł perfekcyjnie, a każdy detal był dopięty na ostatni guzik. Oprócz wyboru kreacji, sali weselnej i oprawy muzycznej, bardzo ważnym elementem jest także dobór odpowiedniego auta, jakim wybierzemy się na nasze własny zaślubiny.

Wybór auta – jak do tego podejść?

Mimo oficjalnego charakteru weselnego przyjęcia, możemy wykazać się dużą swobodą przy wyborze odpowiedniego dla nas samochodu. Jest to właśnie ten element, który niekoniecznie musi idealnie współgrać z galowym charakterem imprezy. Ważne, by taki pojazd w jakimś stopniu był zgodny z naszym charakterem, podkreślał nasz sposób bycia i wyrażał nasz temperament. Wtedy może okazać się fantastycznym dodatkiem do ślubu, przełamać konwencję i zrobić ogromne wrażenie na gościach.

Jeśli nie macie w tej materii żadnych szczególnych wymagań i niekoniecznie chcecie się wyróżniać, dobrze zrobicie wybierając po prostu ładne, nowe auto, które niedawno wyjechało z salonu. Nie musi być to żadna szczególna marka, choć oczywiście możliwość przejazdu Rolls-Roycem, Bentleyem czy Lexusem na pewno doda szyku całemu wydarzeniu. Na pewno jednak znajdziecie również coś wśród popularniejszych marek, co doskonale wpasuje się w Wasze oczekiwania.

Samochód sportowy czy klasyk?

Wcale nie musicie też obawiać się samochodu sportowego. Jeżeli zaliczacie się do osób przebojowych czy temperamentnych, zrobicie prawdziwą furorę prezentując się takim autem przed gośćmi – szczególnie, jeżeli będzie to rasowa, sportowa bestia. Podczas słonecznej pogody na pewno świetnie zaprezentuje się natomiast sportowy kabriolet o intensywnym kolorze.

Jeżeli chcecie zakosztować trochę ekstrawagancji i luksusu, ślub będzie dobrą okazją na przejażdżkę limuzyną. Wprawdzie klasyczne, wydłużane limuzyny są ostatnimi czasy trochę mniej modne, ale nadal mogą robić pozytywne wrażenie. Ich atutem jest też to, że są wygodne i nie narażają na zgniecenie kobiecej sukni ślubnej, nadadzą się też na na dłuższą podróż.

Warto być oryginalnym

Dużą popularność zdobywają również inne, nietypowe pojazdy. Wiele osób decyduje się np. na samochody stylizowane na pojazdy zabytkowe, co z pewnością będzie ciekawym wyjściem dla sympatyków klasyki motoryzacji. Takie auta nadają unikalnego stylu każdej ceremonii. Zdarzają się też pary, których wybór pada na kultowe Maluchy, Syrenki czy Garbusy. Są to jednak odważne decyzje i należy wcześniej dobrze się zastanowić, czy aby na pewno taki pojazd odpowiednio wpasuje się w klimat naszej uroczystości.

Artykuły o podobnej tematyce