Jak zorganizować dzieciom czas na weselu?

Ślub i wesele dla nas – dorosłych kojarzy się z dobrą zabawą w doborowym towarzystwie. Niestety, najmłodsze z naszych pociech nie reagują aż z takim entuzjazmem na wieść o zbliżających się zaślubinach, bowiem jest to dla nich nie tylko wyjątkowo nudząca ale i monotonna forma spędzenia czasu. Coraz częściej pary młode myślą o najmłodszych z gości, organizując im ciekawe gry i zabawy, przygotowane przez profesjonalnych animatorów.

Animator dziecięcy na weselu

Jedną z ciekawszych alternatyw, która bez wątpienia sprawdzi się na każdym weselu będzie „wynajęcie” profesjonalnego animatora, który zadba o to, aby nasza pociecha nie nudziła się nawet przez moment. Ogłoszenia i portfolio animatorów zabaw dla dzieci znajdziemy na ich stronach w internecie, choć zdarza się również, że osoby świadczące takie usługi ogłaszają się również w gazetach i na ulotkach.

Wykwalifikowany animator zadba nie tylko o to, aby dzieci się nie nudziły ale również ciekawymi zabawami pozwoli rozwijać im wyobraźnie i kreatywność. Jest to opcja, o której bez wątpienia warto pomyśleć, zapraszając na wesele rodziców z pociechami.

Kącik bajkowy

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest w dziecięcym świecie oglądanie ulubionych bajek. Nasze pociechy lubią zatracić się w fabule oglądanej bajki tak intensywnie, że często zapominają o całym świecie. Doskonałym pomysłem na zapewnienie dzieciom atrakcji na weselu będzie zorganizowanie im specjalnego pokoiku, w którym będą mogły oddawać się oglądaniu ulubionych bajek czy filmów. Kącik taki zaaranżować możemy zależnie od tego, jaki jest rozstaw sali weselnej.

Warto przed przystąpieniem do realizacji tego pomysłu, dobrze go przeanalizować, zasięgając rady u menadżera lokalu. Jest to nie tylko opcja, która sprawi, że wesele będzie atrakcyjne nie tylko dla dorosłych ale również – dla dzieci ale przede wszystkim pozwoli nieco odciążyć rodziców, którzy chętnie oddadzą się weselnej biesiadzie bez zamartwiania się o to, co obecnie robi ich ukochana pociecha.

Artykuły o podobnej tematyce