Jak wybrać dobrego fotografa na wesele?

Jak wybrać dobrego fotografa na wesele? To jedno z głównych pytań, jakie zadają sobie Państwo Młodzi, planując uwiecznienie tego jedynego — najważniejszego dnia w życiu. Dobór odpowiedniego profesjonalisty może zapewnić nam idealną pamiątkę z tej uroczystości oraz kilka ciekawych dodatków związanych ze ślubem. Jak wybrać odpowiedniego fotografa? Co może nam zaoferować? Na te i inne pytania odpowiedzi w dalszej części.

Postaw na profesjonalizm

Po pierwsze musi być to profesjonalista, który zna się na swoim zajęciu i potrafi robić piękne zdjęcia. Posiadanie własnego zakładu czy imienne publikacje to podstawowe wymagania. Szerokim lukiem omijać trzeba osoby, które chcą tylko dorobić w ten sposób lub z braku innego zajęcia traktują swój zawód jako zło konieczne. Zazwyczaj takie osoby są nieznane w branży i nie posiadają wyposażonego studia, tylko skromne biuro.

Sprawdź portfolio

Drugim wymogiem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest prezentacja prac. Portfolio każdego fotografa to jego wizytówką. Umieszczają tam swoje prace i w ten sposób możemy sprawdzić, czy odpowiada nam jego styl i forma. Niektórzy nawet dobrzy fotografowie wykonują fotografie w specyficzny sposób, który nie wszystkim przypadnie do gustu.
Trzecim parametrem są opinie. Takie uzyskamy wśród innych klientów, znajomych, w internecie czy ogólnym środowisku (np. w zakładach fotograficznych). To cenne informacje, które wiele nam powiedzą o wyselekcjonowanych kandydatach.

Najlepsza jest rozmowa w cztery oczy

Kolejnym wyznacznikiem, który pozwala określić czy to dobry fotograf to samo spotkanie z nim. Rozmowa na żywo nie zastąpi nawet najlepszego rekonesansu. Profesjonalista zrobi na nas dobre wrażenie, będzie słuchał i dostosuje się do wymagań, choćby były bardzo osobliwe. W tym szczególnym dniu raczej chcemy mieć na głowie ponuraka, który wszystkich strofuje i ustawia, aby zrobić zdjęcie.

Podczas wyboru warto wziąć pod uwagę oprócz wykonania samych zdjęć ślubnych dodatkowe usługi. Są nimi sesje ślubne w plenerze w ciekawych miejscach, reportaż, materiały video czy możliwość wykonania foto gadżetów jak np. kubki, czy koszulki z nadrukami. Choć nie są wysublimowaną pamiątką, to w miły sposób uwiecznia ten moment na zwykłych rzeczach.

Artykuły o podobnej tematyce