Co do picia na weselu? Wybieramy napoje!

Eleganckie przyjęcie weselne zorganizowane ze smakiem i klasą, musi być bardzo dobrze przemyślane ale niekoniecznie potrzeba wysokiego budżetu. Elegancja bowiem, to skomponowanie ze sobą wszystkich szczegółów oraz dbałość o najmniejsze detale, w tym również o odpowiednie napoje. Można to osiągnąć zarówno na hucznym, jak i kameralnym przyjęciu. Sprawa napojów na wesele, to w sumie błaha sprawa, ale nie można o nich zapomnieć. Oferty restauracji czy lokali, w których organizujemy wesele, nie zawsze obejmują napoje. Wtedy państwo młodzi muszą tą kwestią zająć się sami, a więc trzeba napoje zamówić i dostarczyć samodzielnie.

Ile napojów kupić?

Dzisiejszy rynek firm zajmujących się sprzedażą napojów w swojej ofercie sprzedażowej ma mnóstwo pozycji: od czystej wody mineralnej niegazowanej, przez soki i nektary, aż po różnego rodzaju napoje gazowane, o zróżnicowanych smakach. A więc: co do picia na weselu? Najlepiej napoje zakupić w hurtowni, która w razie potrzeby zgodzi się przyjąć niewykorzystane skrzynki z napojami z powrotem. Ilość wypitych napojów będzie zależała na pewno od temperatury i pory, w którym organizowane jest wesele.

Od tego czy na sali jest klimatyzacja, od menu z potrawami i oczywiście od kwestii najważniejszej, czyli jak żywiołowa będzie zabawa gości. Niegazowaną wodę i soki podaje się w dzbankach. Lód, to oczywiście doskonały dodatek w osobno podanych kubełkach w upalne dni. Napoje gazowane serwuje się w niewielkich, szklanych butelkach najlepiej o pojemności np. 0,5 lub 0,7 litra. Absolutnym nietaktem jest postawienie na stołach weselnych dużych plastikowych butelek z napojami. Taki widok popsuje najpiękniej udekorowany stół.

Ciekawa alternatywa

W dzisiejszych czasach podążając za trendami sportowego i zdrowego trybu życia, warto postawić na świeżo wyciskane soki ze świeżych owoców. To doskonałe urozmaicenie dla gości i oryginalna atrakcja. Tak zwane Juice Bary pozwalają na zrobienie z rodzimych, lokalnych i sezonowych owoców przepysznych napojów i koktajli. To również świetne rozwiązanie dla bufetu alkoholowego, z którego nie każdy ma ochotę korzystać.

Wiele radości, jak i zabawy będą mieli najmłodsi goście weselni, którzy swój napój będą mogli skomponować ze swoich ulubionych owoców. Od zawsze wiadomo, że każdy owocowy sok i koktajl jest kolorowy, zdrowy i przepyszny.

Artykuły o podobnej tematyce